Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked

0


Blue Angels: Ready, Break!

Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked Become part of the BLUE ANGELS TEAM; try the aerobatic simulator licensed by the U.S. Navy!

Experience flight at 400 mph just 18 inches from your partner’s wing and face the challenge of official maneuvers aboard F/A-18 fighter jets and a C-130 transport aircraft. An assisted driving system allows everyone to learn even the most extreme stunts and thanks to the three play modes, anyone can experience the thrill of a real aerobatic pilot according to their abilities. Do you think you are really an expert? Compete with the simulation mode and push your reflexes to the maximum!

OFFICIAL and SPECIAL MANEUVERS
Discover all the secrets of aerobatics with 3D briefing, take complete control and activate the aircraft with the right timing on the rudder, landing gear and smoke deployment! Take off, fly and run all opening maneuvers with the C-130 “Fat Albert”, either “PARADE PASS” or “ASSAULT LANDING,” with no limits, and you just have to give it your best. Now you can sit in the cockpit as a soloist and perform an “AILERON ROLL” to familiarize yourself with your own F/A-18 to then use all your adrenaline in increasingly challenging and complex maneuvers up to formation flying: the “DIAMOND ROLL,” “DELTA BREAK-OUT,” and “FLEUR DE LIS” are just a few examples of all the possible shapes that you will be called upon to perform by covering all roles of the true Blue Angels pilots.

AIRSHOW
Plan your exhibition by composing real aerobatics with faithfully reproduced official scenarios: NAF El Centro, NAS Key West, Reno, Elmendorf AFB and Baltimore. Your ultimate goal is to complete all airshows! You can do this by executing the real maneuvers in sequence or randomly. You have the freedom of choice. For every maneuver, you decide what role to play: the #1 FLIGHT LEADER, one of the wings, the #2 RIGHT WING and #3 LEFT WING, the #4 SLOT or one of the soloists, the #5 LEAD and #6 OPPOSING SOLO.

ADDITIVE MODE
Create aerobatic figures with additive mode! Freely position the planes in the scenario you’ve chosen and decide whether to make them take off. You can start with a standard flight or high altitude and then take control of each aircraft in sequence. Aim nose up, make a loop, light the smoke, fly as you like, and when you’re satisfied, the session for the first plane ends and the second aircraft takes off. Choose to fly in free formation or DIAMOND, DELTA, ECHELON, and LINE ABREAST and make spectacular combinations that you can relive with the use of multi-camera replays.

EXPERIENCE AND SCORES
Our trajectory detection system will tell you how accurate you are and the more precise you will be at all stages of the maneuver, the higher your score. Complete the figures to your best ability, exercise, win all medals and gain experience to rise to this level. This will give the you best scores and you will reach the top of the leaderboard!

MAIN FEATURES:
– F/A-18 fighter jets and C-130 “Fat Albert” transport aircraft
– Innovative formation flying and assisted guidance system
– All official Blue Angels maneuvers, playable in all roles
– All configurations: takeoff, diamond, delta, echelon, line abreast and soloist

– Use Airshow Mode to complete a real exhibition with a custom sequence of maneuvers
– Additive Mode to create your aerobatic figure
– Special missions: free flight, exploratory, pursuit and C-130 JATO

– High definition scenarios with Rortos REAL 3D TECHNOLOGY

– 3D Briefing display for easy understanding of the maneuver
– Innovative help system with three difficulty levels to suit both beginners and more experienced pilots
– Accurate trajectory measurement system for evaluation of the score
– Best world performance rankings

– 3D virtual cockpit
– Multi-camera replay system with dynamic views
– 3D exploratory area to deepen knowledge of the aircraft BLUE ANGELS EKİBİ parçası haline; ABD Deniz Kuvvetleri tarafından lisanslı akrobasi simülatörü deneyin!

Deneyim sadece 18 santim eşinizin kanadı 400 mph uçuş ve F / A-18 savaş uçağı ve bir C-130 nakliye uçağında resmi manevralar sorunuyla karşı karşıya. Bir destekli sürüş sistemi herkes üç oyun modları için bile en aşırı stunts ve sayesinde öğrenmeye olanak sağlayan, herkes kendi yeteneklerine göre gerçek bir akrobasi pilotu heyecanını yaşayabilirsiniz. Eğer gerçekten bir uzman olduğunu düşünüyor musunuz? Simulasyon modunda yarışın ve maksimum refleksleri itmek!

RESMİ ve özel manevralar
3D brifing akrobasi tüm sırlarını keşfedin tam kontrol altına almak ve dümen sağ zamanlama, iniş dişli ve duman dağıtım ile uçağı etkinleştirmek! , Çıkar sinek ve C-130 “Fat Albert” tüm açılış manevraları çalıştırmak için, ya “PARADE PASS” veya “SALDIRI İNİŞ,” sınırsız, ve sadece bunu en iyi vermek zorunda. Şimdi solist olarak kokpitte oturup daha yakından tanımak için bir “kanatçık ROLL” gerçekleştirebilirsiniz kendi F / A-18 sonra uçan oluşumuna kadar giderek daha zorlu ve karmaşık manevraları tüm adrenalin kullanmak için: “DIAMOND ROLL, “” DELTA ARASI-OUT “ve” Fleur De Lis “sadece gerçek Mavi Melekler pilotlar tüm rolleri kaplayarak gerçekleştirmek için davet edileceklerdir mümkün olan bütün şekil bir kaç örnektir.

HAVA GÖSTERİSİ
KAF El Centro, NAS Key West, Reno, Elmendorf AFB ve Baltimore: aslına sadık kalınarak resmi senaryolar gerçek akrobasi oluştururken tarafından sergi planlayın. Sizin nihai hedefi tüm airshows tamamlamak için! Gerçek manevraları sırayla veya rasgele yürütme yapabilirsiniz. Sen seçme özgürlüğü vardır. Her manevra için, oynamak için hangi rolü karar: 1. UÇUŞ LİDERİ, kanatlarından birini, 2. SAĞ KANAT ve 3. SOL KANAT, 4. YUVASI veya solistler biri, 5. KURŞUN ve 6. SOLO KARŞIT.

ilave modu
katkı modu ile akrobasi rakamlar oluşturun! Serbestçe seçtiğiniz senaryoda uçakları konumlandırmak ve onları çıkarmak yapmaya karar verir. Standart bir uçuş veya yüksek irtifa ile başlamak ve daha sonra sırayla her uçağın kontrolünü alabilir. istediğiniz gibi uçmak, duman ışık, bir döngü yapmak, burun Amaç ve memnun olduğunuzda, ilk uçak uçları için oturumu ve ikinci uçak çıkartıyor. ücretsiz oluşumu veya DIAMOND, DELTA, kademeli olarak uçmak için seçin ve HAT takip ve çoklu kamera tekrarları kullanımı ile yeniden yaşayabilirsiniz muhteşem kombinasyonlar yapmak.

DENEYİM VE PUANLAR
Bizim yörünge algılama sistemi ve yüksek puanınızı, manevra tüm aşamalarında olacak daha hassas ne kadar doğru size söyleyecektir. , En iyi yetenek, egzersiz rakamları tamamlayan tüm madalya kazanmak ve bu seviyeye yükselmesi deneyim kazanırlar. Bu size en iyi puanları verecek ve afiş üst ulaşacak!

ANA ÖZELLİKLER:
– F / A-18 savaş uçağı ve C-130 “Fat Albert” nakliye uçağı
– Uçan Yenilikçi oluşumu ve destekli yönlendirme sistemi
– Tüm rollerde oynanabilir tüm resmi Mavi Melekler manevralar,
– Tüm yapılandırmalar: kalkış, elmas, delta, kademe, çizgi takip ve solist

– Kullanım Airshow Modu manevralar özel dizisi ile gerçek bir sergi tamamlamak için
– Katkı Modu akrobasi rakam oluşturmak için
– Özel misyonlar: ücretsiz bir uçuş, keşif, takip ve C-130 JATO

– Rortos REAL 3D TEKNOLOJİ ile yüksek çözünürlüklü senaryoları

– Manevrası kolay anlaşılması için 3D Brifing ekran
– Üç farklı zorluk seviyesi ile yenilikçi yardım sistemi yeni başlayanlar ve daha deneyimli pilotlar hem uygun
– Skorunun değerlendirilmesi için doğru yörünge ölçüm sistemi
– En iyi dünya performansı sıralamasında

– 3D sanal kokpit
– Dinamik manzaralı Çoklu kamera tekrar sistemi
– 3D keşif alan uçağın bilgilerini derinleştirmek için

Blue Angels: Ready, Break!
Blue Angels: Ready, Break!
Blue Angels: Ready, Break!
Blue Angels: Ready, Break!
Blue Angels: Ready, Break!
Blue Angels: Ready, Break!

DOWNLOAD:

Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked – DROPLOAD

Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked – SENDSPACE

Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked – ZİPPYSHARE

Blue Angels: Ready, Break! v1.2.0 Mod Apk Unlocked – DRIVE LINK